Späť

Ako získať čistú a jemnú pleť (bez akné) s Konjac špongiou? Časté otázky tu ...

Pridal: Počet zobrazení: 3552

Chcete sa zbaviť čiernych bodiek, či akné? Túžite mať krásnu pleť? Čistú a jemnú zároveň? Vyskúšali ste všetky možné návody a prípravky, a s výsledkom ste nebola spokojná? Za získaním zdravej pleti je každodenný proces starostlivosti, ktorý obnáša hlavne dokonalé zbavenie pleti nečistôt rôzneho druhu. A na tento čistiaci proces je vhodná práve prírodná Konjac špongia. A prečo táto špongia? Prečítajte si viac o tomto malom zázraku ...

Ako získať čistú a jemnú pleť (bez akné) s Konjac špongiou? Časté otázky tu ...

Čo je Konjacová špongia?

Konjacová špongia je 100% prírodná špongia na čistenie tváre a tela.. Má veľmi príjemnú, jemnú štruktúru, vďaka ktorej Vašu pleť jemne vyčistí, bez toho aby ju podráždila. Neobsahuje žiadne parfumy, farbivá, parabény, či iné prísady. Napriek tomu že tieto špongie u nás nie sú až tak známe v Ázií majú dlhú tradíciu a sú veľmi obľúbené pre ich blahodarný účinok.


Z čoho je Konjacová špongia vyrobená?

 

Konjac rastlina

Vyrobená je z koreňa rastliny Konjac. Rastlina Konjac (lat. Amorphophallus Konjac) je rastlina vyskytujúca sa hlavne v Ázií, kde je už po stáročia dobre známa a využívaná. Hlavne v Japonsku sa používa už takmer 1500 rokov.


Hlavnou zložkou rastliny Konjac je vláknina glukomanán – je to nízko-kalorická, veľmi elastická vláknina. Rastlina Konjac je bohatá na vitamín (A, B1, B2, B6, B12, C, D a E), proteíny, lipidy, mastné kyseliny a prírodné minerály ako zinok, železo, meď a magnézium. V Ázii sa Konjac pre jeho blahodarne vlastnosti využíva ako potravina ale i ako súčasť kozmetickej starostlivosti. Konjac je výborným prostriedkom ako dopriať pleti to čo potrebuje. Konjac má vynikajúcu schopnosť zadržiavať vodu, v dôsledku čoho sú vlákna špongie jemné a mäkké pri priamom styku s pokožkou.

 

Prečo by som mala používať Konjacovú špongiu?

Použitie Konjac špongie s gélom

Pretože Konjacová špongia je ideálnym riešením ako dôkladne vyčistiť pleť. Keď je špongia navlhčená je veľmi jemná a jej unikátna štruktúra vyčistí vašu pleť dôkladnejšie ako umývanie rukami. Konjacová špongia je mierne alkalická, pôsobí antibakteriálne a protiplesňovo.

Taktiež napomáha pri akné, čistí póry a odstraňuje tzv. čierne bodky a špinu, odstraňuje mastný povlak z pokožky a zároveň vyvažuje jej pH. Pokožka zostane po umytí čistá a svieža i bez použitia čistiacej peny alebo gélu. Každopádne špongiu môžete použiť i spolu s vašou obľúbenou čistiacou penou alebo gélom.


Môže Konjacovú špongiu používať každý?

Áno. Konjacová špongia je určená pre všetky typy pleti, dokonca i pre veľmi citlivú pleť. Taktiež ju môžu používať ľudia bez ohľadu na vek a pohlavie – on novorodencov až po seniorov.


Je Konjacová špongia vhodná pre mužov?

Určite áno, Konjacová špongia je vhodná naozaj pre každého. Pre mužov sa odporúča používať Konjacovú špongiu pri holení. Len 30 sekúnd masáže pred a po holení napomáha ukludniť podráždenú (začervenanú) pokožku.


Je Konjacová špongia vhodná aj pre novorodencov?

Vrelo odporúčame Konjacovú špongiu na starostlivosť o jemnú pokožku novorodenca. Vzhľadom k jemnej štruktúre a čistému prírodnému zloženiu je špongia na umývanie novorodencov priam ideálnou voľbou!


Ako často by som mal/a používať Konjacovú špongiu?

Ideálne je používať Konjacovú špongiu každý deň ako bežnú súčasť pri vykonávaní hygieny.


Aká je životnosť špongie?

Špongia má životnosť 2 roky, po prvom použití je však dobré špongiu používať maximálne 6-8 týždňov a následne ju vymeniť za novú.


Môžu Konjacovú špongiu používať ľudia trpiaci ekzémom?

Určite áno. Konjacová špongia je vhodná pre ľudí trpiacich ekzémom. Konjacová špongia je alkalickej povahy, je čisto prírodná bez použitia akýchkoľvek prísad ako sú parfumy, parabény, farbivá a iné ... Neobsahuje žiadne dráždivé látky!

 
Ako používať Konjacovú špongiu?

Špongiu je pred prvým použitím nutné namočiť na 10-15 minúť do misky s teplou vodou. Špongia nasiakne vodu, zväčší svoj objem a zostane príjemne mäkká a jemná. Následne je pripravená na použitie. Jemne vytlačte vodu zo špongie stlačením medzi dlaňami. Špongiu NIKDY NEŽMÝKAJTE – mohli by ste ju poškodiť! Navlhčite si tvár teplou vodou a jemnými krúživými pohybmi masírujte tvár, krk a dekolt špongiou. Po vyčistení pleti, špongiu prepláchnite pod teplou tečúcou vodou a zaveste na vetranom mieste a nechajte preschnúť. Pred ďalším použitím už nie je nutné špongiu namáčať 10-15 minút, stačí ju nechať chvíľku nasiaknuť a zmäknúť.

Konjac špongia použitie


Ako čistiť a skladovať Konjacovú špongiu?

Konjacovú špongiu treba po každom použití prepláchnuť v prúde teplej vody, a následne ju zavesiť na vetrané miesto. Konjacovú špongiu je možné i sterilizovať, a to tak že ju na 2-3 minúty ponoríte do vriacej vody. Špongiu odporúčame sterilizovať aspoň každé 3-4 dní.


Je treba dodržiavať nejaké bezpečnostné opatrenia pri používaní? Áno, tieto:

  1. Nikdy špongiu nepoužívajte suchú, mohlo by dôjsť k poškriabaniu pleti. Vždy je potrebné špongiu najskôr namočiť v teplej vode!
  2. Konjacová špongia má po prvom použití životnosť 6-8 týždňov, potom je nutné ju vymeniť za novú.
  3. Špongia je LEN na vonkajšie použitie!
  4. Špongiu nikdy nežmýkajte a silno nestláčajte, mohlo by dôjsť k jej poškodeniu. Vodu zo špongie vytlačte jemným stlačením medzi dlaňami.
  5. Podráždenie alebo iná reakcia na špongiu je veľmi vzácna, ak však náhodou k podráždeniu pokožky dôjde okamžite ukončite používane Konjacovej špongie!

 

*   *  * * *  *   *

 

Prestaňte sa už trápiť ako svoju pleť urobiť krajšou a dopriať jej viac zdravia. Nalaďte sa na pravidelnú starostlivosť s konjac špongiou a výsledok v podobe zvýšenej kvality pleti nedá na seba dlho čakať :)

► Klikni sem na Konjac špongiu

 

.

 

Napadla vás ešte otázka ku Konjac špongii, tak ju napíšte do komentárov. Rada odpoviem :)

Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi a zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

 

Rady, návody z darov prírrody

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií