Späť

Acidická voda = Prírodné antibiotikum, účinný bojovník proti mikroorganizmom

Pridal: Počet zobrazení: 314

Rôzne baktérie a mikroorganizmy číhajú na nás na každom kroku a neraz nás prekvapia práve vtedy, keď to najmenej očakávame. Sú nevyspytateľné, rýchle ako ničivá spúšť a behom pár hodín nás dokážu doslova položiť do postele aj na pár dní.

Acidická voda = Prírodné antibiotikum, účinný bojovník proti mikroorganizmom

Nehovoriac o tom, že takto celý dolámaný musíte ešte utekať k lekárovi po antibiotiká. Tak ako sa na takúto miliónovú armádu baktérií pripraviť bez toho, aby ste museli čakať kedy vás od chrbta prepadnú?

 

Mám pre vás 5-tich super účinných a prírodných pomocníkov, ktorý hravo zvládnu akúkoľvek bojovú výpravu vo vašom tele. Týchto pomocníkov je určite vhodné mať vždy po ruke, či ako súčasť rýchlej pomoci v domácej lekárničke, v prípade keby dačo ...

Veľkým bonusom každého jedného z nich je, že pôsobia zároveň preventívne. Toto sú oni, vždy pripravený pomôcť: 

     

 

 

 

 

Alebo inými slovami, toto sú najúčinnejšie prírodné antibiotiká. Teraz vám predstavím skvelé vlastnosti a použitie Acidickej (mŕtvej/kyslej) vody.

*   *  * * *  *   *

ACIDICKÁ (MŔTVA/KYSLÁ) VODA

O acidickej vode ste mohli počuť v rozprávkach, alebo ste sa s ňou mohli stretnúť aj v ľudovom liečiteľstve. Aj keď názov tejto vody (mŕtva) neznie moc pozitívne, práve naopak, táto voda sa vyznačuje skvelými liečivými vlastnosťami.

V bežnom živote sa skôr stretnete s názvom kyslá (pH kyslá), no stále bude reč o acidickej vode.

A tak názov „mŕtva voda" jedinečne vystihuje jej schopnosti ničiť a hubiť široké spektrum baktérií, mikroorganizmov, plesní, kvasiniek, čím dokáže úspešne zastúpiť aj „chemické" antibiotiká. Acidická voda je pre človeka úplne neškodná, no zároveň odstraňuje všetky druhy plesní, hmyzu, húb a pod.

Najprv troška teórie ...

Ionizátor vody, výroba mŕtvej a živej vody

Acidickú vodu je možné získať procesom elektrolýzy (Elektrolýza je fyzikálno-chemický rozkladný dej, spôsobený priechodom elektrického prúdu cez roztok, pri ktorom dochádza k chemickým zmenám na elektródach) v zariadení, ktoré sa nazýva Ionizátor vody. Pri tomto procese vzniká aj Alkalická voda, ale tento článok je určený informáciám ako sa zbaviť nežiadúcich baktérií, preto ostanem iba pri vlastnostiach acidickej vody.

Molekuly acidickejj vody po ionizácii majú jeden atóm kyslíka a tri atómy vodíka (H3O +) a kladné ORP (oxidačno redukčný potenciál).

Acidická (mŕtva) voda má schopnosť odoberať elektróny z mikroorganizmov a baktérií a tým im začnú ich životné funkcie upadať a odumierajú. Toto dáva acidickej vode antibakteriálne, antiseptické, antialergické a protizápalové vlastnosti.

Výskum ukázal, že tieto baktérie dokáže acidická voda eliminovať:

Prírodné antibiotikum na baktérie
  • Stafylokoky – S. aureus, S. epidermidis, S. saprophyticus
  • Streptokoky – S. agalactiacae, S. mutans
  • Bacily (tvaru tyčinky) – Escherichia coli
  • Baktérie rodu Shigella – S. flexneri
  • Baktérie rodu Salmonella – S. typhmuriumi, S. paratyphi A a B

 

Zdroj kniha: IONIZOVANÁ VODA - Zdravie na dosah ruky

Objavená bola aj ďalšia pozoruhodná vlastnosť acidickej )mŕtvej) vody – diferencované antibakteriálne účinky, tzn. že acidická voda odstraňuje iba patogénnu mikroflóru. A keďže acidická voda je najúčinnejšia len vtedy, keď je v priamom kontakte s baktériami, alebo so zdrojom zápalu, účinne zaberá napr. pri týchto ochoreniach:

  • zápal mandlí (angína), zápal ďasien, paradentóza – liečenie prebieha kloktaním mŕtvej vody
  • zápal dutín, alergické reakcie - preplachovanie nosa s mŕtvou vodou
  • kožné infekcie spôsobené stafylokokmi, furunkulóza, ekzém, alergická dermatitída, lupienka – psoriáza, trofické rany – prikladaním obkladov s mŕtvou vodou na poškodené miesta
  • mykóza, kvasinková infekcia, plesne na nohách/rukách - vodný kúpeľ v mŕtvej vode
  • salmonelóza, bakteriálne infekcie – krátkodobým pitím kyslej vody (3 – 5dní) v malom množstve (dospelí 100 – 150 ml 2 – 3 krát denne)

Acidická voda má široké uplatnenie aj v domácnosti na dezinfekciu, pri starostlivosti o rastliny (ekologické poľnohospodárstvo), a taktiež výborne účinkuje aj na domácich miláčikov

 

 .

 

Dúfam, že si aspoň z časti viete predstaviť ako jednoducho zlikvidovať široké spektrum baktérií a mikroorganizmov pomocou acidickej vody. Pre omnoho lepšie využitie Ionizovanej vody vám odporúčam stiahnuť dokument.

Pokiaľ máte nejakú otázku, tak ju napíšte do komentárov. Rada odpoviem :)

Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi a zdieľajte ho zo svojimi priateľmi. 

 

Rady, návody z darov prírrody

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií