Späť

7 rád, ako prejsť s ľahkosťou na prírodnú kozmetiku

Pridal: Počet zobrazení: 2437

Máte citlivú, či problematickú pokožku? Alebo vás trápia rôzne kožné problémy? Akné, ekzém, lupienka, suchá - mastná, či rýchlejšie stárnuca pokožka? Uberá vám to na ženskosti (mužskosti) a sebavedomí? Je čas s tým niečo urobiť.

7 rád, ako prejsť s ľahkosťou na prírodnú kozmetiku

Zdravie pokožky je priamo úmerné tomu, čo konzumuje a pijeme, ale i tomu ako sa o pokožku staráme - teda, čo si na ňu nanášame. Skôr ako sa dostaneme k sľúbeným radám, prečítajte si, aký vplyv má kozmetika na vašu pokožku. 

Čo musíte vedieť o pokožke, aby ste si ju nezničili chémiou

  • Pokožka tela sú vaše druhé ústa, cez kožu prijmete ročne až 2,5 kilogramu rôznych druhov chemikálií z kozmetiky. Zubná pasta, pleťová voda a krém, tonikum, sprchový a vlasový šampón, kondicionér, telové mlieka, pena do kúpeľa, pena na holenie, laky na vlasy, parfumy a deodoranty, mydlá na ruky a krém – a väčšinou toto všetko si aplikujete na telo 1-2denne, 365 dní v roku.
  • 60% z kozmetiky, ktorú denne používate, sa vstrebáva do tela. Ak sa nebezpečné látky zmiešajú a akumulujú, môže to byť pre vás o to horšie.
  • Absorbovanie chemikálií cez kožu je oveľa nebezpečnejšie ako ich prehltnutie.
  • Chemikálie z kozmetiky vám prechádzajú cez kožu priamo do krvného obehu, z krvi sa dostávajú do orgánov – pečeň, obličky, tuk, atď. ...
  • Ak sa váš hrniec s chemikáliami naplní, odpoveďou pokožky môže byť začervenanie, svrbenie, rôzne fľaky a vyrážky, akné, ekzémy, predčasné starnutie, ba až rakovina.
  • Zdravá koža sa vám obnoví za každých 28 dní. Na druhej strane je vaša pokožka veľmi citlivým orgánom, a preto má správna starostlivosť o kožu veľký význam pre vaše zdravie.

 .

A tu je 7 mojich sľúbených rád, ako s ľahkosťou môžete prejsť na prírodnú kozmetiku, ktorá vám prinesie zdravú a krásnu pokožku na ktorú budete právom hrdá/ý :)

Pleťová prírodná kozmetika

1. Zamerajte pozornosť na zloženie a certifikáty

Prírodná kozmetika je obzvlášť vhodná pre citlivú, alebo problematickú pleť. Mimoriadne prospešná je aj pre deti, veď čo ich naučíte za mlada, na starobu akoby našli. Pri výbere klaďte dôraz na zloženie a certifikáty značky. Krásny obal s kvetinkou, či reklama v TV nie je zárukou, že je kozmetika naozaj „prírodná".

 

2. Zvoľte postupný prechod

Odporúčam vám zvoliť postupný prechod na prírodnú kozmetiku z dôvodu možného vylučovania nahromadených toxínov v pokožke. Čo znamená, že v individuálnych prípadoch sa stav pokožky môže na čas zhoršiť. Na prechod obvykle stačia 2 týždne, striedajte večer (prírodnú) a ráno (bežnú kozmetiku).

3. Začnite s 1 - 2 výrobkami

Stop! Zabudnite na hromadnú likvidáciu všetkej kozmetiky čo doma nájdete. Aj tu platí všetko s mierou. Na začiatok vám odporúčam: zakúpte si jeden až dva prírodné produkty, napr. z pleťovej a telovej rady (tieto vám vydržia dlhšie). Podľa reakcie vašej pokožky postupne pridávajte nové prírodné výrobky.

4. Pripravte sa na nové vône a konzistenciu

Neočakávajte rovnakú konzistenciu ako má bežná kozmetika, ktorá obsahuje množstvo syntetických látok. Niektoré produkty môžu mať inú vôňu, hrudkovitosť, penivosť, mastnotu, či tuhosť – táto konzistencia súvisí s prítomnosťou prírodných látok a neovplyvňuje kvalitu výrobku.

5. Vydržte celý cyklus regenerácie

Potrebný čas na úplnú regeneráciu pokožky je 4-8 týždňov. Ak máte menej ako 30 rokov môže tento čas trvať kratšie, u starších ľudí práve naopak - dlhšie. Preto je potrebné, aby ste s novým prírodným výrobkom prešli celý cyklus obnovy pokožky. Až potom môžete zistiť, či je výrobok pre vás vhodný a účinný pre vašu pokožku.

6. Rozmaznávajte sa masážou

Pre lepšie vstrebávanie do pokožky používajte ľahkú masáž tváre. Ešte lepší účinok dosiahnete aplikovaním krému na navlhčenú pleť. Ak používate make-up, ráno použite menej krému a večer si ho doprajte viac na vopred vyčistenú pleť.

7. Výrobky nešetrite na lepšie a vhodnejšie časy

Malú dávku vašej pozornosti si bude vyžadovať skladovanie niektorých prírodných výrobkov (zvyčajne do maximálnej teploty medzi 18 - 25°C) mimo vplyvu priameho slnečného svetla, alebo priameho zdroja tepla. Životnosť bio a prírodných prípravkov je obmedzená zvyčajne maximálne na 1 - 1,5 roka, preto sa ich nesnažte šetriť a odkladať ich použitie na neskôr. Začnite ich aplikovať na pokožku hneď.

+ Rada navyše

Pokožka okrem ochrannej funkcie plní aj dôležitú detoxikačnú úlohu pre váš organizmus. Pokožke značne napomôžete aj dodržiavaním zdravého životného štýlu, vrátane stravy a pravidelným príjmom tekutín, najmä vody. Nezabúdajte na pohyb, i pobyt na čerstvom vzduchu.

 

.

 

Napadla vás otázka ohľadom prírodnej kozmetiky, tak ju napíšte do komentárov. Rada odpoviem :)
Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi a zdieľajte ho zo svojimi priateľmi. 

 

Rady, návody z darov prírrody

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií