Pleseň v práčke mi doslova "otvorila oči"

Volám sa Renáta Martinatová a prevádzkujem od roku 2012 eshop Harmonynature.sk. Môj príbeh sa začal bežným problémom a dostal ma až ... ale začnem úplne od začiatku.

S prírodou som vyrastala od malička, ale aj napriek tomu som patrila do skupiny spotrebiteľov, ktorí nečítajú etikety na výrobkoch, zdravé – nezdravé neriešia, chemické – nechemické prehliadajú, vplyv a dopad na zdravie – čo to je?! ... no jednoducho som nemala vážny dôvod zaoberať sa niečím „prírodným". Až ...

V roku 2009, v dobe keď som kvitla šťastím a pod srdcom som nosila našu dcérku, nastal čas riešiť pranie všetkých tých utešene malých vecičiek.

"Pre bábätko musí byť predsa všetko tip top pripravené, no nie ...?!"

Rozhodli sme sa, že urobíme generálku práčky, veď už mala svoje roky a aj zvuk z práčky pri praní o tom napovedal. Pri väčšej údržbe som však zistila, že na dávkovači prášku a aviváže sa mi usídlila pleseň. Bolo to na miestach, kde ostávali prilepené zvyšky po detergentoch.

"No išlo ma od jedu roztrhnúť a nehovoriac o mojej predstave, že v plesnivej práčke mám prať vecičky pre milované a vytúžené dieťatko."

Technik práčku ako tak zreparoval, ja som do práčky objednala nový dávkovač na prášok. Pravidelne som ho vyberala po každom praní, aby som predišla opätovnému vzniku plesní. Pracie prášky a hlavne tie pekne voňavé som používala naďalej.

Bola som na seba hrdá: „Wau, problém som výborne vyriešila a už ma nič nečakané neprekvapí".

Verte, či neverte, o pol roka som zhrozená opäť zistila, že pleseň je späť, síce na inom mieste, ale bola tam potvora potvorská! A na miestach kde ostával prášok a aviváž, tam sa pekne rozrastala.

Zázrak menom "PRÍRODA"

Povedala som si: „Tak toto nie! Nebudem predsa kŕmiť plesne práškami a ohrozovať zdravie celej rodiny!"

Napadlo ma: "Vyskúšam gél! A keď gél, tak dáky poriadny, hlavne zložením iný a prečo nie hneď dáky prírodný?!"

Hľadala som info na internete, kúpila a vyskúšala som postupne Ecover, Mydlové orechy, Attitude a aj Frosch. U mňa vyhral Frosch! Spĺňal všetky moje požiadavky: prádlo príjemne voňalo, jemnosť na dotyk vyhovovala, prádlo neostávalo fľakaté ako po konvenčných práškoch, celkovo prádlo nevykazovalo skoro žiadnu prašivosť, farby ostávali zachovalé. No hlavne úplne zmizol problém s plesňou a práčka si dlhodobo zachovala svoju čistotu a bez usadenín.

Čo to tá pleseň ešte porobila v mojom živote?

Lekárnička z prírodných produktov

Za tých pár rôčkov som zmenila vo svojom živote a aj mojej rodiny veľa. Čo sa dalo som vymenila za prírodné :) No stále som mala pocit, že to nie je všetko. Cítila som, že mi chýba základ základov, niečo veľmi podstatné, čo by mi dalo odpoveď na moju otázku:

Ako dosiahnuť dlhodobo fyzickú a duševnú pohodu? Hľadala som jednoduchosť, dostupnosť a účinnosť, kroky ktoré budú použiteľné pre každú rodinu a pre každú vekovú kategóriu.

Blúdila som na internete, prešla nespočetné množstvo stránok, no márne. Všade som nachádzala len čiastočné odpovede a riešenia. Motala som sa v začarovanom kruhu a sranda je v tom, že som to celý čas mala pod nosom, len som to nevidela. A práve zmena uhla pohľadu mi pomohla nájsť odpoveď.

Toto by ste mali vedieť

Viete v akej dobe žijeme? Je to doba TOXICKÁ, doba kde sme obklopený nadmerným množstvom chemických látok, ktoré každý deň prijímame zo vzduchu, potravy, vody, kozmetiky, drogérie, atď. ... A viete kde sa tie chemické látky ukladajú? V našich orgánoch, bunkách a medzibunečnom priestore.

Ak ste si niekedy kládli otázku, prečo naši starí rodičia boli omnoho zdravší, tak len preto, že neboli vystavení takému veľkému chemickému znečisteniu.

Má to však jeden veľký háčik, akosi sa zabudlo na to, že ľudí treba vzdelávať, aby vedeli ako sa majú o svoje telo (teda bunky) starať v novej dobe - toxickej.

Tak ako bolo kedysi objavené mydlo a následne nás celé tisícročia od malička učili, že hygiena rúk a tela je dôležitá, tak v dnešnej dobe už toto pravidlo nie je dostačujúce. Minimálne o tom hovoria stúpajúce štatistiky chorobnosti a výskyt civilizačných chorôb.

Dobrá správa pre vás

Dá sa s tým niečo urobiť :) Áno, či máte 20, 40, alebo 70 rokov, alebo chcete nasmerovať deti na zdravšiu cestu životom, mám pre vás riešenie. Toto sú moje odporúčané 3 kroky, ktoré keď zavediete v poradí 1-2-3 do svojho života, dosiahnete dlhodobé zlepšenie svojho zdravia. Ja som išla krokmi 3-2-1 vyše 6 rokov a bola to cesta dlhá, sprevádzaná pokusmi - omylmi. 

Zjednodušte si život. Ušetrite si kopu času a dní, kedy vaše zdravíčko nefunguje na 100% a vy sa cítite v nepohode. Ponúkam vám tu teraz návod, ako si môžete vo svojom živote eliminovať kopu menších, či väčších chorôbok a vydať sa cestou aktívnej prevencie.

3 kroky, ako si rýchlo zlepšiť zdravie

V čom je moja pomoc iná? V tom, že myslím inak. V tom, že pozerám na veci inak. V tom, že smerujem aj práve v tejto chvíli vašu pozornosť na prevenciu a starostlivosť o svoje telo z vnútra. Viem, že toto je v dnešnej dobe toxickej jediná cesta, ktorú vám môžem ukázať ako dlhodobo správnu a účinnú.

V čom je môj prístup unikátny? V jednoduchosti. Pozerám sa na základ z čoho je ľudský organizmus tvorený, je to voda a bilióny buniek. S prihliadnutím na dnešnú dobu je úplne jasné, že kvalita vody a starostlivosť o telo musí byť na inej úrovni ako pred 100 rokmi. Toto je môj uhol pohľadu a celé tajomstvo, ako dostať svoje zdravie na vyšší level. 

 

Môj odkaz pre vás:

 "Myslite preventívne. Konajte preventívne. Robte to každý deň,

pretože ide o to najcennejšie čo máte, o ZDRAVIE!"

 

Online obchod s prírodnými výrobkami

 

Upozornenie: Mojim účelom nie je ľudí presviedčať a odhovárať, aby zanedbávali lekársku starostlivosť, vyšetrenia, odporúčania, či zistené a stanovené diagnózy lekárskou vedou. Zodpovednosť za svoje zdravie a rozhodnutia nesie každý sám za seba. Berte prosím na vedomie, že vaša pravda je len a len to, čo sami pozorujete. Nájdite preto tú svoju a tú správnu pravdu, nájdite svoju slobodu ♥

 

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií