Detoxikácia = očista organizmu od toxínov s Alkalickou pH a ORP vodou

• Prečo detoxikácia Alkalickou vodou?

V ľudskom organizme sa nachádza takmer 70-75% vody, čo znamená, že každodennú stratu vody (telo vylučuje vodu močom, stolicou, dýchaním, slinami, slzami a potením) je potrebné neustále dopĺňať. A aká voda je najvhodnejšia?

Bežná - obyčajná voda v tele dokáže splniť iba hydratačnú úlohu. Na to, aby sa v tele spustila aj dôkladná očista - detoxikácia, voda musí byť nosičom (zvýšeného) pH a (záporného) ORP. Toto spĺňa Alkalická voda.

Počiatočný účinok alkalickej vody je preplachovanie zažívacieho traktu a čriev. Ak sú črevá zanesené odpadom, telo nedokáže vstrebať všetky výživné látky. Konzumáciou tepelne spracovaných, konzervovaných a biologicky nízko hodnotných potravín sa neabsorbované, nestrávené látky a toxíny hromadia vo vnútorných stenách čriev. Je to sliz, ktorého množstvo sa časom zvyšuje.

Vrstva toxínov v tenkom čreve bráni výživným látkam vstupovať do krvi cez sliznice tenkého čreva, čím otravuje telo. Menšie formácie alkalických molekúl vody prenikajú cez hlienovú vrstvu črevnej sliznice, postupne odstaňujú toxíny, zlepšujú vstrebávanie výživných látok a znižujú kyslosť organizmu.

Preto má čistenie čriev veľmi dôležité opodstatnenie pre organizmus. Počas prvých dní užívania alkalickej vody dochádza k častejšej stolici, príp. sa môžu objaviť vyrážky. Tzn., že alkalická voda účinkuje - vylučuje sa obrovské množstvo jedovatých látok a telo sa ich snaží odstrániť všetkými dostupnými prostriedkami. Očista čreva vytvára dobré podmienky pre detoxikáciu tela - neutralizáciu a odstránenie odpadu. 

• Mohlo by Vás zaujímať

Články z Natur♥Blogu: Rady, návody a skúsenosti s Ionizovanou alkalickou vodou

 

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií